3 povești frumoase cu viitor clar

Iulia Mațuchis Asociația Pastel

Donații

Anul acesta împlinesc 30 de ani. De mai bine de jumătate din această vârstă port ochelari. Nu m-am gândit la cât de norocoasă sunt că părinții mei au avut posibilitățile materiale de a mă duce la un control oftalmologic și mai apoi, de a-mi cumpăra perechea de ochelari care îmi era necesară.
Am ajuns la maturitate cu o valoare a dioptriilor mică pentru că perechea de ochelari purtată în copilărie și mai apoi schimbată de-a lungul timpului la controalele de rutină a corectat parte defectele de vedere.

După un an în care ideea de normalitate ne-a fost dată peste cap și copiii au făcut școala online, privind foarte mult timp în diferite ecrane, le-a fost afectată capacitatea de concentrare și odată cu ea și vederea.

Asociația pastel alături de Primăria Balta Albă și Optiline Vision, vor oferi consult optometric copiilor de 6-14 ani din Balta Albă, județul Buzău.

În urma acestor consultații, se aproximează că vor fi necesare 40 de perechi de ochelari.

De ziua mea, pentru că fac 30 de ani, iar 3 e cifră de basm, îmi doresc să reușesc să transform viitorul a 3 copii într-o poveste frumoasă în care e totul clar, dăruind perechile de ochelari de care aceștia au nevoie.

Recomandă-le prietenilor această campanie.

în beneficiul

Misiunea noastră este să educăm, să inspirăm și să ajutăm oamenii și companiile să facă fapte bune cu recurență. Vrem să fim locul unde fiecare persoană dornică să se implice găsește cauza potrivită. Ne dorim să creăm puntea dintre neajunsuri și dorința de a fi mai buni.

Activ. În fiecare lună.

SUSŢIN PROIECTUL

Viitorul cu ochi buni

Achiziționarea ochelarilor de vedere pentru copii de 6-14 ani din grupuri vulnerabile din județul Buzău. Ochelarii vor fi cumpărați după ce copiii vor efectua un control optometric, primul de acest gen pentru mulți dintre ei.

Vine ziua ta. Este momentul în care ești în centrul atenției prietenilor, cunoscuților, familiei. Toata lumea te întreabă ce iți dorești să primești cadou, dar tu știi că ai tot ce îți trebuie și că nu îți dorești decât să fii aproape de cei dragi și să împarți cu ei bucuria și voia bună. Și, când se întâmplă așa, îți dai seama că acesta este, poate, cel mai fr

26 Jul 2021
24 Jul 2021

22 Jul 2021

testEP
22 Jul 2021
La multi ani, Iulia ! Felicitari pentru initiativa si spor in continuare :)
21 Jul 2021
La multi ani si felicitari pentru ceea ce faci! Te pup!

Manuela Silica

La mulți ani, Iulia Minunata!

Eliza

Spor la scris povesti frumoase! Hugs Flitz!
21 Jul 2021
La multi ani si felicitari ca-ti tii sufletul curat si frumos!

Dana

Eduard Octavian

La multi ani, Iouleee! >:D<
21 Jul 2021
La multi ani, scumpa noastra! Sa te bucuri de oamenii din jurul tau si sa faci mereu bine 😘 te pupam cu drag!
La Multi Ani :)